magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košický samosprávny kraj a U.S. Steel Košice v spoločnom projekte na zlepšenie života v rómskej osade
@ Aktuálne -> Verejná správa      Dec 09 2003 - 16:32 GMT
(Košický samosprávny kraj - tlačová správa) -- Košický samosprávny kraj (KSK) a spoločnosť U.S. Steel Košice budú realizovať spoločný projekt zameraný na zlepšenie životných podmienok v rómskej osade na území KSK. Dohodli sa na tom predseda KSK Rudolf Bauer a prezident U.S. Steel Košice Christopher J. Navetta.

Prvé pracovné stretnutie k zámeru, ktorý inicioval R. Bauer, sa za účasti predstaviteľov oboch zainteresovaných strán, Úradu splnomocnenkyne vlády pre riešenie rómskej otázky, predsedu sociálnej komisie Zastupiteľstva KSK, cirkvi a ETP Slovensko uskutočnilo na Úrade KSK. V súčasnosti sa pripravuje finančný rámec zabezpečenia projektu, ktorý bude vo vybranej osade riešiť štyri oblasti života: infraštruktúru a bývanie, vzdelávanie, zamestnanosť a sociálnu terénnu prácu. Zámer by sa mal stať pilotným projektom, ktorý by bol príkladom úspešného riešenia problému sociálne vylúčených obyvateľov.

Projekt bude mať oporu v pripravovanej rámcovej zmluve medzi KSK a U.S. Steel Košice. Okrem zlepšenia životných podmienok v rómskej osade sa plánujú KSK a U.S. Steel spoločne podieľať aj na ďalších aktivitách zameraných na zlepšenie života obyvateľov v košickom regióne.

Text: Soňa Jakešová   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk