magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Horel hotel Hutník
@ Aktuálne -> Rôzne      Nov 18 2003 - 09:21 GMT
„Hlásenie o požiari sme dostali o 10,43 a do troch minút boli na mieste dve autá,“ povedal nám včera (17. 11. 2003) pred horiacim hotelom Hutník pplk. Ing. Jozef Fedorčák. Ako dodal, veliteľ zásahu, keď videl rozsiahlosť požiaru, zavolal na pomoc ďalších ľudí a techniku, takže okolo jedenástej boli na mieste ďalšie tri cisterny, auto s vysokozdvižným rebríkom a protiplynové vozidlo, ktoré sa využíva pri väčšom zásahu s kyslíkovými maskami. Podľa informácií Ing. Fedorčáka boli košickí hasiči v rozšírenej zostave pri požiari okolo 11,00.

Oheň, ktorý včera vyčíňal v momentálne nefunkčnom hoteli, zasiahol recepciu, niekoľko miestností na prízemí, suterén a prvé poschodie. V budove sa našťastie žiadne osoby nenachádzali, nočný strážnik miesto opustil o 7,30. I tak požiarnici museli po likvidácii plameňov prehľadať celý hotel. Dôležité bolo aj prevetranie priestorov, na čo použili špeciálnu techniku i vytåkanie inak neotvoriteľných okien na najvyššom poschodí hotela. „To sú zákony fyziky. Dym jednoducho stúpa nahor a je nutné vytvoriť možnosti na vyvetranie,“ konštatoval Ing. Fedorčák. Na otázku, či požiar vznikol z jedného, alebo viacerých ohnísk, odpovedal, že nemajú informácie o tom, že by začalo horieť na viacerých miestach naraz.

Na miesto sa dostavil aj zástupca konateľa talianskej formy KOMO INVEST, ktorá hotel vlastní. Talian Guidorossi Puggero na otázku, či mali hotel poistený, odpovedal, že áno. Poprel, že by sa ich firme niekto vyhrážal vypálením objektu. Pôvodne mali v pláne Hutník rekonštruovať, časť priestorov prenajať na kancelárske účely a časť prevádzkovať ako klasický hotel. I keď hotel odkúpili ešte v roku 2001, zatiaľ ich aktivity neboli výrazné.

Teraz sú na rade odborníci z Kriminalisticko expertízneho ústavu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Pokiaľ to podmienky a dôkazové materiály umožnia, určia pôvod požiaru, ktorého predbežné škody sa odhadujú na šesť miliónov Sk.

Slavomír Szabó   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk