magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

EKOTOPFILM už aj v Košiciach
@ Kultúra -> Oznamy      Oct 23 2002 - 09:05 GMT
(KSK - tlačová správa) - Predseda Košického samosprávneho kraja Rudolf Bauer prevzal záštitu nad prehliadkou víťazných filmov festivalu EKOTOPFILM 2002, ktorá sa uskutoční od 28.-29.10.2002 v Košiciach.

Ekotopfilm je medzinárodný festival odborných filmov, telelvízií a videoprogramov, ktorý je zároveň najstarším podujatím svojho druhu na svete. Festivalová kolekcia každoročne prezentuje najnovšiu svetovú tvorbu obsahujúcu informácie o svetovom vývoji a aktuálnych otázkach smerovania ľudskej civilizácie. Súčasťou festivalu je aj JUNIOR FESTIVAL – EKOTOPFILM PRE MLÁDEŽ. V uplynulých dňoch tento festival vyvrcholil odovzdávaním cien tvorcom víťazných filmov v Bratislave.

Podľa generálneho riaditeľa festivalu Pavla Líma je veľmi dobré, že prehliadka víťazných filmov festivalu sa uskutoční aj v inom regióne. Plán projekcií je v Košiciach rozdelený do troch blokov. Doobeda sú projekcie určené pre deti a mládež a večer pre dospelého diváka. Bloku pre mládež sa zúčastnia žiaci základných škôl Starého mesta a študenti gymnázií, priemyselných škôl a stredných odborných učilíšť. Samotné premietanie bude prebiehať v historickej sále a kinosále Východoslovenskej galérie. Prehliadka pre verejnosť začína každý deň o 18.30 hod a vstup je zdarma.


Lívia Uličianska, Úrad Košického samosprávneho kraja
23. 10. 2002   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk