magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Chladné a veterné počasie komplikuje život obyvateľom východného Slovenska
@ Aktuálne -> Región      Jan 23 2006 - 16:38 GMT
(TASR) - Nízke teploty a silný vietor spôsobujú problémy obyvateľom východného Slovenska. Na popáleninovom oddelení Nemocnice v Košiciach - Šaci už ošetrili v noci na dnes prvých pacientov, ktorým mrazy spôsobili omrzliny.

Ako informoval primár oddelenia MUDr. Karol Sopko jeden pacient utrpel omrzliny uší a rúk, keď čakal na autobus, ďalšiemu omrzli končatiny, keď vyslobodzoval auto z priekopy. Dnes ošetrili lekári omrznuté ruky aj niekoľkým bezdomovcom.

Ján Smekal z košickej pobočky Hydrometeorologického ústavu uviedol, že ráno namerali v Košiciach teplotu mínus 19,2 stupňov Celzia, čo bol rekord na 23. januára za posledných 55 rokov. Pocit chladu umocňoval ešte o niekoľko stupňov vietor s rýchlosťou 97 kilometrov za hodinu, čo je sila víchrice.

Silný nárazový vietor strhával strechy domov. Na Kostolianskej ulici v Košiciach hasiči museli strhnutú strechu rodinného domu ukotviť o strom v záhrade, informoval krajský operačný dôstojník HaZZ Jozef Mižura. Provizórne opravili narušenú strechu aj na ulici Milosrdenstva.

Na viacerých miestach v okrese Trebišov hasiči vyslobodzovali zo snehových závejov osobné a nákladné autá a v Hrani uviazol v snehu v nedeľu večer aj autobus.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk