magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Umelý a prírodný sneh vytvoril dobré podmienky pre lyžiarov na Plejsoch
@ Aktuálne -> Služby      Dec 28 2005 - 12:00 GMT
(TASR) - Nepretržitým technickým zasnežovaním a hodinovou prepravnou kapacitou vlekov 6500 turistov vytvorili prevádzkovatelia dobré podmienky na silvestrovskú a novoročnú lyžovačku v stredisku Relax Center Plejsy v Krompachoch v okrese Spišská Nová Ves.

Tohtoročná sezóna na Plejsoch sa začala 17. decembra a odvtedy ide stredisko naplno, informoval dnes jeho vedúci Štefan Želasko. Na zjazdovkách je 50 centimetrov snehu a okrem umelého zasnežovania pomáha aj výdatné prírodné sneženie. V prevádzke je lanová dráha a štyri vleky. V najbližších dňoch dajú do prevádzky aj najdlhší vlek, čo znamená, že v permanencii budú všetky technické zariadenia strediska.

Okrem lyžiarskych svahov je k dispozícii na Plejsoch klzisko s plochou 800 metrov štvorcových a budujú aj 10 metrov vysokú ľadovú stenu, na ktorej si záujemcovia môžu overiť svoje horolezecké schopnosti. K dispozícii je veľkokapacitné parkovisko, herne, boulingová dráha a početné relaxačné služby ako je sauna, masáže či bazén. Využívanou atrakciou je vláčik, ktorý vozí návštevníkov z autobusovej stanice.

Hotel Plejsy s kapacitou takmer 150 lôžok je podľa prevádzkara Tomáša Krejzu obsadený v týchto dňoch na 98 percent. Väčšinu klientely tvoria zahraniční hostia - najmä Poliaci, Chorváti, Briti, Maďari, Rusi a Ukrajinci. Hotelová kuchyňa ponúka nielen svetové menu, ale aj typické slovenské jedlá ako pirohy či bryndzové halušky.

Stredisko Plejsy v Slovenskom rudohorí v najmorskej výške od 470 do 912 metrov je najmä vďaka umelému zasnežovaniu pomocou 12 snehových diel v prevádzke v priemere 120 dní v roku a sezóna sa tam končí zvyčajne až na veľkonočné sviatky. Najdlhšia lyžiarska trať má 2350 metrov s prevýšením 420 metrov. Plejsy sú viacnásobným dejiskom Európskeho pohára v lyžovaní.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606