magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Približne 300 Košičanov prejavilo za pol rok záujem o službu Europa Direct
@ Aktuálne -> Región      Nov 18 2005 - 18:11 GMT
(TASR) - Približne tristo občanov Košíc a okolia prejavilo doteraz záujem o informácie týkajúce sa Európskej únie, ktoré poskytuje košické Regionálne poradenské a informačné centrum. Služba funguje od apríla ako súčasť celoeurópskej informačnej siete Europa Direct.

Najväčší záujem je zatiaľ o praktické otázky, týkajúce sa napríklad dovozu ojazdených áut z krajín EÚ, práce či štúdia v zahraničí. Menej sa zaujímajú občania o politiku a inštitúcie EÚ, informoval dnes riaditeľ centra Vladimír Cirbes. Podľa neho je to škoda, pretože EÚ má aj prostredníctvom takýchto centier záujem o spätnú väzbu a pripomienky občanov.

Na bezplatnom telefónnom čísle 0800103104 môžu občania získať napríklad informácie o dovoze tovarov z EÚ, podporných nástrojov zo štrukturálnych fondov, podnikaní v únii či európskej legislatíve. Pracovníci centra im odpovedia aj osobne na pracovisku v budove Magistrátu mesta Košice.

Cirbes informoval, že budúcoročné zámery Europe Direct centra vychádzajú z nového komuniké Európskej komisie, takzvaného Plánu D. Ten je zameraný na posilnenie demokracie v EÚ a stimulovanie diskusie o európskych otázkach. V spolupráci sa ostatnými centrami sa aj košické zapojí do súťaže pre stredné školy o Európskej únii. Víťazné družstvo pocestuje do Bruselu, kde navštívi inštitúcie EÚ.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk