magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vojenský cintorín obnovujú v Trebišove
@ Aktuálne -> Región      Oct 26 2005 - 14:21 GMT
(TASR) - Vojenský cintorín s vyše 250 pochovanými sovietskymi vojakmi obnovuje mesto Trebišov. Na úpravu hrobov a okolia dostala samospráva z Ministerstva vnútra SR 1,35 milióna korún.
"Aj keď termín ukončenia je koniec novembra, robíme všetko preto, aby sme cintorín dali do poriadku k sviatku Všetkých svätých", uviedol dnes pre TASR vedúci oddelenia regionálneho rozvoja Miroslav Eliáš.

Zub času poznačil podstavce i náhrobné tabule s údajmi o padlých vojakoch, ktoré kompletne vymieňajú. Nové náhrobky budú z kameniny a čierneho mramoru a čiastočne obnovia aj symbolický pamätník osloboditeľom.

Na trebišovskom vojenskom cintoríne sú pochovaní sovietski vojaci, ktorí padli v ťažkých bojoch o Dargovský priesmyk a pri oslobodzovaní Trebišova začiatkom decembra 1944.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk