magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Nezamestnanosť v Michalovskom okrese dosiahla koncom septembra 22,03 %
@ Aktuálne -> Región      Oct 24 2005 - 14:18 GMT
(TASR) - Miera evidovanej nezamestnanosti v Michalovskom okrese dosiahla koncom septembra 22,03 %. Oproti predchádzajúcemu mesiacu mierne klesla o 0,05 %.

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny v Michalovciach (ÚPSVaR) evidoval v spomínanom čase 11 148 uchádzačov o zamestnanie. Po odpočítaní osôb, ktoré nie sú po predložení vhodnej ponuky voľného pracovného miesta schopné okamžite nastúpiť do zamestnania, dosiahol stav disponibilných uchádzačov o zamestnanie 9 323 osôb. Medzi uchádzačmi je 5 630 žien a 161 mladistvých.

V septembri úrad zaevidoval 913 uchádzačov o zamestnanie, čo je o 380 viac ako v auguste. Zároveň vyradil z evidencie 919 osôb, čo je oproti predchádzajúcemu mesiacu o 204 osôb viac.

Koncom septembra úrad evidoval 68 voľných pracovných miest. Úrad nemá informácie o hromadnom prepúšťaní v spomínanom regióne.
TASR o tom dnes informoval riaditeľ michalovského ÚPSVaR Tichomír Pállai.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk