magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Predsedu NR SR nadchli drobné košické štvorčatá, daroval im 40 tisíc korún
@ Aktuálne -> Rôzne      Oct 13 2005 - 09:43 GMT
(TASR) - Predseda Národnej rady SR Pavol Hrušovský sa na novorodeneckom oddelení Fakultnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach stretol s rodičmi štvorčiat Katarínou a Branislavom Beregszásziovcami a odovzdal im osobný dar 40 tisíc korún.

V sprievode poslankyne NR SR Márie Sabolovej zjavne fascinovaný drobučkými deťmi strávil pri ich špeciálnej postieľke vyše pol hodiny.

Zuzka, Braňo, Jakub a Martin sa narodili 16. septembra, pričom išlo o spontánne tehotenstvo. Prirodzený výskyt štvorčiat je pomerne výnimočný, v priemere sa objavuje u jednej rodičky na 512 000 pôrodov.

"Naozaj som to prežíval dnes ako zázrak prírody. Videl som okrem krásnych štyroch novonarodených detí aj radostných rodičov a to je ešte lepší pocit. Odchádzam odtiaľto veľmi povzbudený a neobávam sa o budúcnosť aj napriek tomu, že si uvedomujem, čo to vlastne pre tých rodičov znamená," priznal Hrušovský po tom, ako si mohol deti podržať na rukách.

"Bude sa treba zamyslieť, či osobitne nejakým spôsobom nevenovať pozornosť takýmto mnohopočetným rodinám aj z hľadiska istých garancií štátu ohľadne sociálnej starostlivosti o takéto rodiny. Človek tu vždy prichádza na isté také nové myšlienky, nové nápady a ja som šťastný, že som tu dnes mohol byť," dodal Hrušovský.

Štvorčatá sú zatiaľ v starostlivosti lekárov FNLP na Triede SNP. Domov si budú ich budú môcť rodičia odniesť, až keď dosiahnu hmotnosť najmenej 2200 gramov čo potrvá ešte minimálne mesiac.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk