magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Blesk usmrtil dvoch mužov v Roštári, tretí je v kóme
@ Aktuálne -> Región      Sep 14 2005 - 13:05 GMT
Košice 14. septembra (TASR) - Troch mužov zasiahol v utorok blesk v katastri obce Roštár v Rožňavskom okrese. Dvaja zomreli na mieste, tretí je v nemocnici.

Udalosť oznámila krátko pred 18. hodinou službukonajúca lekárka rýchlej zdravotnej pomoci. Tridsaťjedenročný Miroslav Š. z Roštára a rovnako starý Marián CH. z Brdárky zomreli na mieste, 54-ročného Ladislava L. z Roštára previezli v kóme do NsP v Rožňave. Na mieste sa nachádzal aj 41-ročný Slavomír K. z Roštára.

Podľa krajskej policajnej hovorkyne Jany Demjanovičovej muži boli nakladať nachystané drevo v lesnom poraste, pričom ich zastihla búrka. Počas nej bol Slavomír K. v nákladnom motorovom vozidle, s ktorým spoločne prišli do lesa, ostatní traja sa schovali pod strom, ktorý následne zasiahol blesk. Vodič po vystúpení z vozidla zistil, že dvaja z mužov sú màtvi, pričom Ladislav L. ešte javil známky života. Naložil ho do vozidla, zaviezol do obce Roštár a odovzdal privolanej lekárskej pomoci.

Z rozhodnutia lekára previezli telá nebohých do Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, pracovisko súdneho lekárstva v Košiciach k nariadenej pitve.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk