magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Gašparovič: Rast ekonomiky by mal pomôcť aj regiónom ako je Jelšava
@ Aktuálne -> Región      Sep 04 2005 - 07:15 GMT
Jelšava (TASR) - S rastom slovenskej ekonomiky porastú aj potreby odberu strategických nerastných surovín a preto by sa situácia v takom regióne ako Jelšava, kde je vysoká miera nezamestnanosti, mala zmeniť. Uviedol to prezident Ivan Gašparovič na včerajších oslavách Dňa baníkov v Jelšave. Podľa prezidenta treba tejto profesii venovať väčšiu pozornosť, pretože v poslednom období na baníkov "trošku pozabúda".

Gašparovič pripomenul, že dnes to nie je už iba vláda, na ktorú sa treba spoliehať pri tvorbe pracovných miest, ale nevyhnutná je už aj súčinnosť samosprávy a miestnych podnikateľov. Tí môžu spolu zadefinovať pevné pracovné miesta v regióne.

Prezident bol hosťom osláv na štadióne v Jelšave za účasti asi 1500 ľudí. Privítali ho primátor mesta Milan Kolesár a predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovenských magnezitových závodov, a. s., Ondrej Šeševička. Medzi hosťami bol minister životného prostredia SR László Miklós.

Gašparovič po oslavách dekoroval v Jelšave víťazov 4. etapy medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk