magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

NARMSP by podľa V. Cirbesa mala viac podporovať RPIC
@ Aktuálne -> Služby      Aug 26 2005 - 10:24 GMT
Bratislava/Košice 26. augusta (TASR) - Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) našla 1,5 miliardy Sk na program rizikového kapitálu. Regionálne poradenské a informačné centrá (RPIC), ktorých cieľom je podporovať vznik a rozvoj malých a stredných podnikov (MSP), však nedokázala podporiť ani mnohonásobne nižšou sumou aspoň do 15 miliónov Sk.

Ako ďalej TASR uviedol riaditeľ RPIC Košice Vladimír Cirbes, nespochybňuje potrebu rizikového kapitálu. Mrzí ho však, že sa nenašlo aspoň 10 až 15 miliónov Sk spolu pre všetky RPIC na poskytovanie poradenských a vzdelávacích služieb pre MSP a záujemcov o podnikanie. "Zdá sa mi, že v našom štáte sa na drobných podnikateľov zabúda a často aj legislatíva je naklonená skôr veľkým firmám, ktoré sú zaujímavé pre politické strany," konštatoval Cirbes.

Záujem NARMSP o centrá bol v poslednom období podľa neho minimálny. Tie podľa neho nedostávajú žiadne paušálne sumy na svoju prevádzku. "Existencia podporných programov pre MSP pritom pomohla vzniku stoviek nových pracovných miest," uviedol Cirbes, podľa ktorého poradcovia centier absolvovali množstvo vzdelávacích programov v SR i zahraničí. Otázna finančná situácia však donútila mnohých z nich zmeniť zamestnanie. K zlepšovaniu služieb pre MSP by podľa neho prispelo zlepšenie spolupráce a zabezpečenie kontinuálnosti financovania podporných programov pre MSP.

RPIC Košice je nezisková organizácia - záujmové združenie právnických osôb, ktorého poslaním je podporovať vznik a rozvoj MSP. Je súčasťou celoslovenskej siete poradenských centier, ktoré vznikali postupne od roku 1993 pod záštitou NARMSP. Na ich vznik a prevádzku boli okrem iných využité aj zdroje z fondu PHARE.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606