magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Tretí stupeň povodňovej aktivity pretrváva na Toryse v Košických Olšanoch
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Aug 17 2005 - 12:47 GMT
Košice 17. augusta (TASR) - Tretí stupeň povodňovej aktivity pretrváva po výdatných dažďoch v uplynulých dňoch na Toryse v Košických Olšanoch. Druhý stupeň je na Hornáde v Ždani, na Topli v Hanušovciach, Vranove nad Topľou a v Sečovskej Polianke a na Trnávke v Paričove.

"Nepriaznivé počasie zasiahlo hlavne pravú stranu povodia Ondavy a Tople, kde bol zaznamenaný väčší úhrn zrážkovej činnosti a ľavú stranu Hornádu," uviedol dnes pre TASR vedúci vodohospodárskeho dispečingu košického závodu Slovenského vodohospodárskeho dispečingu Viliam Vološ. Dodal, že klesajúcu tendenciu má Torysa pri Prešove. Počas večerných a nočných hodín z utorka na stredu sa situácia na horných úsekoch postihnutých vodných tokov stabilizovala. Kritická situácia pretrváva na dolnom toku Torysy a Olšave, kde majú hladiny stúpajúcu tendenciu.

Podľa Vološa sa situácia na tokoch východného Slovenska bude vyvíjať podľa počasia. Vo viacerých lokalitách spomínaného územia pršalo aj dnes po deviatej hodine.

Toky Východoslovenskej nížiny, ktorých hladiny súvisia so zrážkovou činnosťou na Ukrajine a v Maďarsku, sú zatiaľ v normálnom letnom režime.

Na spravovaných vodných stavbách - Domaša a Ružín je situácia stabilizovaná a prevádzka prebieha v súlade s platnými manipulačnými poriadkami.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606