magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Najviac búrkou postihnutou obcouTrebišovského okresu sú Parchovany
@ Aktuálne -> Región      Aug 16 2005 - 20:48 GMT
Parchovany 16. augusta (TASR) - Vyše 1 900 obyvateľov obce Parchovany sa ešte nestihlo spamätať z veľkej vody, ktorá zhruba pred týždňom narušila statiku mosta vedúceho k miestnej časti Božčice a dnes ich opäť zasiahla živelná pohroma.

Prudký celonočný dážď z pondelka na utorok zvýšil hladinu Bačkovského potoka, na ktorom platí tretí stupeň povodňovej aktivity. Ten sa vylial a zaplavil štvrtinu obce. "Aby sme neohrozili ďalších obyvateľov, bolo nutné umelo prerušiť hrádzu na spomínanom potoku," uviedol pre TASR starosta obce Ján Hvozdík. Dodal, že obdobnú situáciu s potokom zažili obyvatelia v máji tohto roka. "Kompetentní rozhodli o zdvihnutí hrádze, ale do dnešného dňa sa nič neurobilo," doplnil Hvozdík.

V Parchovanoch je rozvodnená aj hladina Tople, čo znamená, že s provizórnym premostením budú musieť počkať, kým upadnú jej vody. V piatok by odborná komisia mala rozhodnúť o možnom spôsobe premostenia.

V Parchovanoch zaplavilo podľa informácií z Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Košiciach 25 pivníc rodinných domov a 25 studní. Ïalšiu nádielku vody zaznamenali trebišovskí hasiči v Dvoriankach a Bačkove, ale aj v Bidovciach a Čakanovciach v okrese Košice okolie, kde došlo k zaplaveniu po jednej pivnici a jednej studne.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk