magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vodné toky na východe Slovenska majú naďalej mierne stúpajúcu tendenciu
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Aug 16 2005 - 13:41 GMT
Košice 16. augusta (TASR) - Mierne stúpajúcu tendenciu majú naďalej po silných dažďoch a lokálnych búrkach v noci z pondelka na utorok hladiny vodných tokov na východe Slovenska, kde miestami spadlo až 39 milimetrov zrážok.

Druhý stupeň povodňovej aktivity pretrváva na rieke Torysa v Košických Olšanoch a v Prešove. K spomínanému stupňu sa blíži aj Torysa v Sabinovskom okrese. Hladina Tople v Hanušovciach nad Topľou je pod druhým stupňom povodňovej aktivity. Prvý stupeň platí na Hornáde v Ždani a v Kysaku.

"Ďalší vývoj bude závisieť od počasia," uviedol dnes pre TASR Dušan Mydla z košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku.

Podľa Mydlu hladiny Uhu, Latorice a Bodrogu na Východoslovenskej nížine sú zatiaľ v normálnom letnom prevádzkovom režime. Vodohospodári na základe prítokov pristúpili k upravovanému vypúšťaniu vôd z vodnej nádrže Ružín a Domaša.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606