magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Polícia zadržala a obvinila trojicu vydieračov z Michaloviec
@ Aktuálne -> Región      Jul 24 2005 - 08:21 GMT
Košice/Michalovce 21. júla (TASR) - Trojicu vydieračov z Michaloviec zadržali v stredu bezprostredne po prevzatí peňazí od jedného z poškodených michalovskí a košickí policajti za asistencie kukláčov.

Vyšetrovateľ obvinil dvoch bratov - 27-ročného Štefana O. a 25-ročného Petra O. spolu s 28-ročným Františkom P. ako členov organizovanej skupiny z trestného činu vydierania a v policajnej cele čakajú na rozhodnutie sudcu o väzbe. Hrozí im trest odňatia slobody na dva až osem rokov.

Obvinení sa trestnej činnosti dopúšťali tak, že po vytypovaní vhodnej obete a následnom získaní informácií o nej si dohodli stretnutie. Pod hrozbou fyzického násilia potom žiadali vyplatenie určitej sumy, informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová.

V jednom prípade takto na rôznych miestach v Michalovciach v júli všetci traja pod hrozbou i s použitím fyzického násilia, ako aj pod hrozbou usmrtenia loveckým nožom žiadali od 22-ročného živnostníka z Michaloviec vyplatenie sumy 150 000 korún, prípadne vydanie motocykla v približne rovnakej hodnote. Poškodeného v utorok večer prinútili nasadnúť do motorového vozidla, v ktorom ho vozili po meste a okolí, pričom žiadali vyplatiť peniaze.

Bratia O. sa tým istým spôsobom vyhrážali aj ďalšiemu poškodenému - 22-ročnému Vladimírovi z Michaloviec. Od neho požadovali vyplatenie sumy 10 000 korún. Keďže im peniaze v termíne nevyplatil, postupne zvyšovali sumu až na 50 000 korún. Na utorok si s ním dohodli stretnutie, na ktorom mu prikázali nasadnúť do motorového vozidla a s použitím loveckého noža sa mu vyhrážali zabitím, ak im do stredy večera nevydá časť požadovanej hotovosti. Na zdôraznenie vyhrážok Peter O. poškodeného vo vozidle fyzicky napadol a spôsobil mu odreniny.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk