magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Slovenská pošta, a. s., zriadila v Košiciach stredisko hybridnej pošty
@ Aktuálne -> Služby      Jun 27 2005 - 02:27 GMT
Banská Bystrica/Košice (TASR) - Slovenská pošta (SP), a. s., Banská Bystrica, pripravuje rozšírenie svojich služieb hybridnej pošty zriadením nového strediska v Košiciach. Po Bratislave to bude druhé pracovisko, poskytujúce komplexné služby hromadnej korešpondencie, od bezpečného prenosu dát cez prípravu dokumentov po tlač a obálkovanie, triedenie i expedovanie.

Hybridná pošta je novodobý spôsob komunikácie, ktorý dokáže prijímať zásielky najčastejšie v elektronickej forme. Následne ich spracuje a v inej forme, spravidla písomnej, odošle adresátom.

"Prvé stredisko hybridná pošta (SHP) zriadila Slovenská pošta v Bratislave v marci 2002. Počiatočné výkony boli 1,7 milióna Sk, avšak už v nasledujúcom roku vzrástli na 7,9 milióna Sk. Vlani dosiahli výkony bratislavského SHP 17,4 milióna Sk. Za päť tohtoročných mesiacov ich objem predstavoval 12,5 milióna Sk," informovala vedúca oddelenia externej a internej komunikácie SP Bela Lisáková.

Portfólio zákazníkov SHP tvoria banky, poisťovne, lízingové spoločnosti a široká skupina firiem pravidelne či sporadicky zasielajúca hromadnú korešpondenciu. Výhodou pre nich je lokalizácia SHP v Hlavnom spracovateľskom stredisku Bratislava 022, umožňujúca skompletizované poštové zásielky okamžite zaradiť do poštovej prepravy. Ďalšou výhodou je skutočnosť, že zákazník nemusí voziť spracované zásielky na poštu, ani vypisovať doklady potrebné pre podanie poštových zásielok. Pracovníci SHP vyplnia všetky doklady potrebné na podanie poštových zásielok a potvrdené kópie zašlú zákazníkovi. SHP poskytuje svoje služby tiež všetkým zložkám SP.

SHP uplatňuje strategický manažérsky nástroj outsourcing, keď preberá komplexnú zodpovednosť za ucelenú časť aktivít svojich zákazníkov. Jedným z najdôležitejších kritérií pre realizáciu outsourcingu je bezpečnosť prenosu dát a dodržiavanie zákona o ochrane osobných údajov v informačných systémoch. SHP je špeciálne pracovisko, na ktoré majú prístup len jeho zamestnanci. Cudzia osoba má možnosť vstupu len v sprievode zamestnanca strediska.

Pre bezpečný prenos dát SHP využíva bezpečnostný softvér. Dáta spracováva do písomnej formy na dvoch vysokokapacitných tlačiarňach, ktoré sú zapojené za sebou s možnosťou simplexnej - jednostrannej alebo duplexnej - obojstrannej tlače. Technológiu spracovania zásielok dopĺňa obálkovací systém, pričom SHP používa aj zjednodušené spracovanie tlače a obálkovania, spojené do takzvanej "obálky bez obálky." Potlačený dokument zariadenie skladá a nánosom lepidla uzatvorí zásielku do tvaru obálky. K celému procesu spracovania hromadnej korešpondencie ponúka SHP aj doplnkovú službu - digitálnu plnofarebnú tlač.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606