magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na Dobšinskom kopci po závažnej nehode vyslobodzovali maďarský kamión
@ Aktuálne -> Región      Jun 26 2005 - 01:59 GMT
Košice/Dobšiná (TASR) - Havarovaný maďarský kamión s nákladom pilín, ktorý bol účastníkom závažnej dopravnej nehody na Dobšinskom kopci v okrese Rožňava, vyslobodzovali včera pomocou špeciálneho zariadenia zn. Mercedes pracovníci spoločnosti JEFTA. Jeden človek sa pri nehode zranil ťažko, jeden ľahko.

Kamión potrebuje zaistiť na expertízne skúmanie polícia, aby zistila príčiny dopravnej nehody na horskom stúpaní, informoval hovorca a výkonný riaditeľ JEFTY Ján Bazovský.

K nehode došlo v piatok večer približne o 18. hodine. Krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová spresnila, že maďarský kamión Renault Magnum smerujúci z Popradu do Dobšinej na klesajúcom horskom úseku pri vychádzaní z ostrej ľavotočivej zákruty sa z doposiaľ neznámych príčin dostal do protismeru. Ľavým bokom sa prevrátil na protiidúce osobne vozidlo Renault Nevada a následne skončil v lesnom poraste. Vodiča osobného renaultu zo Spišského Podhradia museli hasiči z auta doslova vystrihnúť a s ťažkými zraneniami ho previezli do rožňavskej nemocnice. Liečiť sa bude najmenej šesť týždňov. Vodič kamiónu je zranený ľahko a po lekárskom ošetrení asistoval pri vyslobodzovaní vozidla z približne 15-metrovej hĺbky.

Škoda na kamióne je milión korún, na osobnom aute 100 000 korún. Alkohol u vodiča kamiónu nezistili, krv na skúšku odobrali aj druhému účastníkovi nehody. Príčiny nehody a mieru zavinenia polícia vyšetruje.

JEFTA je súčasťou integrovaného záchranného systému a pre podobné prípady je aj zmluvným partnerom Slovenskej správy ciest. Podľa Bazovského vyslobodzovania havarovaných vozidiel je o to náročnejšie, že pri ňom nesmú spôsobiť väčšie škody, než sú následky nehody.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606