magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Spoločnosť priateľov Zeme pozýva
@ Aktuálne -> Služby      Jul 02 2002 - 08:23 GMT
Pokiaľ ešte neviete, čo urobiť s dovolenkou, prázdninami, alebo kam umiestniť svoje staršie deti, pozrite si pozvánku, ktorú nám poslala Spoločnosť priateľov Zeme.


Spoločnosť priateľov Zeme vás pozýva na

LETNÝ EKOTÁBOR

s bohatým programom :

1. Tradičné remeslá
Každé pobedie sa účastníci budú môcť venovať ľudovým remeslám ako hrnčiarstvo; textilné techniky – napr. tkanie na krosnách; košíkárstvo; práca s drevom – napr. výroba drevených lyžičiek; drotárstvo…, ktoré budú vyučované profesionálnymi remeselníkmi.
2. Tématické prednášky, diskusie, videofilmy
Niektoré z večerov ekotábora spestria účastníkom osobnosti spoločenského a ochranárskeho života, ktoré budú prednášať a diskutovať hlavne o problémoch životného prostredia, ale nielen o nich. :
- 20.7. - Spoločnosť priateľov Zeme - Odpady okolo nás a čo s nimi
- 21.7. - Ľubica Trubíniová – Udržateľná energetika – problémy a riešenia
- 22.7. - Juraj Zamkovský – Ekológia a demokracia verzus ekonomická globalizácia
- 24.7. - Strava ohľaduplná k Zemi - diskusia a premietanie videofilmov
- 25.7. - premietanie videofilmu “Pravda o Ladaku”- film nielen o tom ako západná konzumná civilizácia negatívne ovplyvnila sebestačnú krajinu na ďalekom východe…
- 27.7. - Ladislav Ďurkovič – Rasizmus a neonacizmus na Slovensku !
S celodenným výletom do Slovenského krasu a poznávaním jeho krás bude spojená prednáška : Slovenský kras – čo ho ničí a ako mu môžeme pomôcť :
3. Praktická pomoc krajine
Doobedia budú venované prácam pre miestnu krajinu a zdravé životné prostredie – dotrieďovanie vyseparovaných druhotných surovín pre recykláciu, pomoc v separovaní a kompostovaní bioodpadov, čistenie krajiny od divokých skládok, kopanie jám pre výsadbu stromov...

Večery budú tvoriť aj táboráky s hudbou, hrami… - pripravený je aj večerný výlet na turniansky hrad spojený s bubnovaním, tancovaním a ohňovou šou.

Počas tábora sa uskutočnia aj dva celodenné výlety do blízkeho NP Slovenský kras.

Tábor sa uskutoční:

od 20. - do 28. júla 2002 (príchod už 19.7. - poobede),
v Skautskom dome (starý kultúrny dom),
Žarnovská cesta č.d. 91, Turňa nad Bodvou


Účastníci by si mali priniesť spacák, karimatku, hygienické potreby, pracovný odev, rukavice, misku a príbor na jedenie, turistickú obuv a pršiplášť, vhodný a vítaný je aj stan.

Cena je: 900 Sk na 9 dní (pre členov SPZ len 720 Sk na 9 dní). Ak niekto nepríde na celý ekotábor, len na niekoľko dní, cena na 1 deň je 100 Sk (pre členov SPZ 80 Sk).

Vážení žurnalisti zároveň si Vás dovoľujeme poprosiť o uverejnenie tejto pozvánky vo Vašom médiu. Vopred ďakujeme za ústretovosť a pozitívny prístup.

S pozdravom
Radoslav Plánička
za Spoločnosť priateľov Zeme

Spoločnosť priateľov Zeme
pošt. adresa: P.O.BOX H-39, 040 01 Košice
kanc. Alžbetina 53, Košice, tel./fax: 055 / 677 1 677
e-mail: spz@changenet.sk, www.cassovia.sk/spz   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606