magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Plážové kúpalisko Ryba opäť otvorené
@ Aktuálne -> Služby      Jun 28 2002 - 09:58 GMT
Plážové kúpalisko Ryba bolo po tri sezóny odstavené. V podstate objekty v stave medzi novostavbou a zbúraniskom strašili v rekreačnej oblasti Anička. Situácia sa však radikálne zmenila a vynovené zariadenie opäť začalo slúžiť svojmu účelu. V letných horúčavách je stav nanajvýš žiadaný...

Pokiaľ sa tu chcete vybrať, k dispozícii vám budú tri bazény, možnosť člnkovania, vodného bicyklovania, plážový volejbal. Je toho ešte viac, takže si pozrite naše stránky Plavárne a kúpaliská, kde sme priradili aj stránku Plážového kúpaliska Ryba.

Jeho priestory sme navštívili tesne pred otvorením, čiže v piatok 29. júna v popoludňajších hodinách a porozprávali sa so správcom kúpaliska pánom Rastislavom Földešom.

Vžite sa do situácie, že nie ste správca kúpaliska, ale radový Košičan, ktorý si chce ísť niekam zaplávať. Rozhodli by ste sa pre toto kúpalisko a prečo?

„Nerád by som porovnával toto kúpalisko s ostatnými, pretože by to asi nebolo korektné. Myslím si však, že výhoda Plážového kúpaliska Ryba je v jeho polohe a prostredí. Kúpalisko je v meste, ale nachádza sa ďaleko od rušných a prašných ciest. Je tu ticho, veľa zelene, v blízkosti je i areál Aničky. Okolie bazénov tvoria veľké zelené trávnaté plochy, kde sa dá oddychovať tak, že ľudia nie sú husto vedľa seba na betónových plochách.

Každý, kto si tu príde zaplávať, môže využiť aj iné služby. Napríklad vodné bicyklovanie a člnkovanie na jazere Ryba. Všeobecne služby, včítane stravných, sú podľa môjho názoru na veľmi dobrej úrovni.“

Slabinou kúpalísk bývajú reštauračné služby. Návštevník sa zvyčajne musí uspokojiť s lángošom, alebo s klobásou. Ako je to vo vašom prípade?

„Bufet je v tesnej blízkosti bazénu. Tu si môžete dať niečo na pitie, ale z alkoholu nanajvýš desaťstupňové pivo. Pokiaľ sa chcete najesť, je možné navštíviť reštauráciu Ryba, ktorá je po rekonštrukcii. Z ponuky si vyberie každý, lebo aj keď sa reštaurácia špecializuje na ryby, v ponuke je aj čínska kuchyňa a slovenské jedlá.

Bufety skôr ponúkajú bežný sortiment ako spomínané klobásy, alebo gofry, keksy, malinovky.“

V predstavách väčšiny Košičanov sa pod názvom Ryba vybaví jazero. Ako je to v prípade plávania? Ručíte za čistotu a hygienu vody len v bazénoch, alebo aj v jazere?

„Plávanie je povolené len v bazénoch, v žiadnom prípade vo vodnej nádrži. Ani na vlastnú zodpovednosť. Tam sa môže iba člnkovať. Bazény sú dosť priestorné, uspokoja. Voda vo vodnej nádrži na rozdiel od bazénov nie je upravovaná ani chemicky ani tepelne. Je to len nápusť z Hornádu.

Máme tri bazény, voda v nich vyhovuje prísnym hygienickým normám, pričom je aj vykurovaná, čo nám určuje aj vyhláška. Bazénová voda je tiež filtrovaná, takže ak chce niekto na vodnú nádrž, môže, ale len v člne, alebo na vodnom bicykli.“

28. 6. 2002
Slavomír Szabó   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606