magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Technologické centrum pre akustiku a vibrácie otvorili v košickej TU
@ Aktuálne -> Školstvo      Jun 01 2005 - 20:35 GMT
Košice 1. júna (TASR) - Technologické centrum pre akustiku a vibrácie otvorili dnes v košickej Technickej univerzite (TU).

Ide o združené pracovisko Strojníckej fakulty TU a nemeckej firmy Bosch und Siemens Hausgeräte (BSH), ktorá financovala náklady na zriadenie v sume viac ako 40 miliónov Sk.

Centrum bude poskytovať služby takmer výnimočne pre odberateľov zo západnej Európy pri inovácii výrobkov, napríklad automobilov, a zlepšovania ich hlukových parametrov pre lepšie uplatnenie sa na trhu.

Ako informovali z TU, činnosť laboratória bude založená na odborných vedomostiach, poznatkoch a skúsenostiach odborníkov z autorizovanej skupiny akustiky prostredia. K dispozícii majú technici najmodernejšiu bezdozvukovú hlukovú komoru v hodnote 30 miliónov korún. Ïalších 11 miliónov korún stála rekonštrukcia priestorov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk