magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košiciach padli v posledných májových dňoch 50-ročné teplotné rekordy
@ Aktuálne -> Životné prostredie      May 31 2005 - 13:00 GMT
Košice 31. mája (TASR) - V Košiciach padali v posledné májové dni 50-ročné teplotné rekordy. V nedeľu 29. mája v metropole východného Slovenska namerali 31,5 stupňa Celzia, v pondelok o desatinu menej 31,4 stupňa.

Doteraz najvyššiu teplotu pripadajúcu na 29. máj namerali v Košiciach v roku 1995 a to 28,2 stupňa C. Teplotný rekord pre 30. máj bol z roku 1964, 27,9 stupňa.

Podľa klimatológa regionálneho strediska Slovenského hydrometeorologického ústavu v Košiciach Jána Smékala sa však podľa aktuálnych jednotlivých rekordov nedá jednoznačne povedať, že dochádza k celkovému otepľovaniu klímy. "Sú to bežné oteplenia a ochladenia, ktoré sa vyskytujú každoročne," uviedol. Ako dodal, súvislosť s klimatickými zmenami sa vylúčiť nedá, ale jeden či dva prekonané rekordy ich ešte nepotvrdzujú.

Podľa jeho informácií po prechode studeného frontu sa aj v Košiciach ochladilo, dnešný silný vietor bude však postupne slabnúť. Stredajší Medzinárodný deň detí by mal byť polooblačný, s najvyššími teplotami od 19 do 23 stupňov C. Podobný charakter počasia očakávajú meteorológovia až do piatku.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606