magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pozvánka na medzinárodné fórum „Divočina v Európe“
@ Aktuálne -> Životné prostredie      May 27 2005 - 09:25 GMT
/ Priatelia Zeme - tlačová správa/ -- Priatelia Zeme pripravujú na 20. a 21. jún medzinárodné fórum o kalamitách v chránených územiach – „Divočina v Európe“. O skúsenostiach s ich riešením budú počas dvoch dní diskutovať pracovníci národných parkov z Nemecka, Českej Republiky, Poľska a Slovenska, ale aj odborníci z mimovládnych organizácií.

Cieľom podujatia je výmena skúseností a zahájenie medzinárodnej spolupráce. Témami prezentácií a diskusií budú: Prírodné „katastrofy“ v národných parkoch ako súčasť vývoja lesa, Mŕtve drevo a prirodzená obnova lesa, Manažment prírody a jeho omyly (Ekonomické a sociálne dôsledky nezasahovania) a Význam divočiny pre stabilitu krajiny. Účastníci počas druhého dňa, 21.júna, absolvujú exkurziu do Tatranského národného parku.

Spomedzi mimovládnych organizácií na fóre ako lektori vystúpia zástupcovia Lesoochranárskeho zoskupenia VLK, českého Hnutí Duha, poľskej Pracovnia na rzecz Wszystkich Istot, a WWF France. Medzi účastníkmi budú zástupcovia asi štyridsiatich mimovládnych organizácií z celej Európy.

Medzinárodné fórum „Divočina v Európe“ sa uskutoční v Tatranskej Štrbe v Hoteli Rysy. Záujemcovia o účasť na konferencii a o výjazd do terénu spoločným autobusom sa môžu zaregistrovať najneskôr do 10. júna e-mailom na adrese: janco@changenet.sk.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606