magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košická výstava Trh práce ponúkne príležitosť získať pracovné miesto
@ Aktuálne -> Služby      Apr 25 2005 - 09:27 GMT
Košice 25. apríla (TASR) - Príležitosť získať pracovné alebo študijné miesto doma a v zahraničí ponúkne výstava Trh práce a Jazykové školy, ktorá sa uskutoční v košickom Dome techniky v dňoch 27. a 28. apríla.

Účasť na 2. ročníku výstavy potvrdilo zatiaľ 7 zamestnávateľov a 10 sprostredkovateľských agentúr, ktoré majú na činnosť povolenie, informovala dnes na tlačovej konferencii riaditeľka košického Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Judita Kantorová. Ako uviedla, v Košiciach a okolí je približne 16-% nezamestnanosť a evidujú 24 000 uchádzačov o prácu. Voľných pracovných miest je približne 570. Od vlaňajšieho januára už firmy nie sú povinné hlásiť úradu práce voľné miesta, preto jeho pracovníci chodia to terénu a zisťujú reálny stav.

Cieľovou skupinou výstavy, ktorú pripravil košický Dom techniky, sú nezamestnaní, absolventi stredných a vysokých škôl a mladí ľudia a občania, ktorí majú záujem študovať a legálne pracovať doma i v zahraničí. Keďže sprostredkovateľské agentúry pripravujú uchádzačov aj po jazykovej stránke, rozšírili nomenklatúru výstavy o jazykové školy.

Zo zamestnávateľov sa bude na výstave prezentovať napríklad spoločnosť Kappa People, zabezpečujúca prácu v Čechách i na Slovensku, firmy Bofa-Stav, Valeo, Metro a ďalšie. Sprostredkovateľské agentúry majú pripravenú ponuku pracovných miest okrem iného na Cypre, v Írsku či Veľkej Británii.

Vlaňajšiu premiérový ročník výstavy Trh práce navštívilo za jeden deň vyše 8 000 ľudí.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606