magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Začal vychádzať nový celoslovenský časopis Spravodajca územnej samosprávy
@ Aktuálne -> Médiá      Apr 15 2005 - 14:48 GMT
Košice 15. apríla (TASR) - Pomôcť samospráve dobre sa orientovať hlavne v právnej problematike pomôže nové celoslovenské periodikum Spravodajca územnej samosprávy, ktorý začala v Košiciach vydávať spoločnosť Calypso PM.

"Náš časopis by mal byť orientovaný predovšetkým na pravidelný právny servis, ktorý by sme chceli poskytovať jednak funkcionárom územnej samosprávy, ale aj odborným zamestnancom miest, obcí a samosprávnych krajov" - informoval dnes na tlačovej konferencii šéfredaktor Ladislav Orosz. Podľa jeho slov časopis by mal byť doplnkom doterajších dvoch periodík - Verejná správa a Obecné noviny, ktoré sa však problematike venujú zo širšieho hľadiska.

Spravodajca územnej samosprávy sa svojím zameraním stal aktuálny najmä po presune viacerých kompetencií na obce a mestá, dodal Orosz. Bude vychádzať v náklade vyše 3000 kusov, zatiaľ s dvojmesačnou periodicitou.

Spoločnosť Calypso PM, ktorá sa vzdelávaniu vo verejnej správe venuje od roku 1992, prichádza aj s ďalšou novinkou - projektom Samospráva a verejnosť, zameraným na posilnenie zručnosti zamestnancov samospráv vo vzťahu k verejnosti. Na pilotný projekt získali prostriedky z Európskeho sociálneho fondu. Koordinátorka projektu Dana Plučinská informovala, že ho pripravili na podnet samotných starostov, ktorí niekedy v tejto oblasti pociťujú deficit.

Počas série tréningových blokov sa účastníci naučia zvládať takzvanú krízovú komunikáciu napríklad s nezamestnanými či sociálne odkázanými skupinami, ako tlmiť konflikty, vystupovať na verejnosti, spolupracovať s médiami, či udržiavať si profesionálny imidž a spoločenský protokol. Cieľovou skupinou budú zamestnanci úradov Košického a Prešovského samosprávneho kraja, odborov regionálneho rozvoja mestských úradov a obecných úradov. Projekt s prípravnými fázami potrvá do apríla budúceho roka.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606