magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

DDP Stabilita vlani spravovala majetok v hodnote 3,034 miliardy Sk
@ Aktuálne -> Služby      Apr 12 2005 - 10:05 GMT
Košice 12. apríla (TASR) - Hodnota majetku, spravovaného Doplnkovou dôchodkovou poisťovňou (DDP) Stabilita, predstavovala vlani 3,034 miliardy Sk, čo bolo o vyše 600 miliónov Sk viac než v roku 2003. To ju zaradilo na druhé miesto spomedzi piatich DDP na Slovensku.

Poisťovňa dosiahla v roku 2004 zisk vyše 59 miliónov Sk, ktorý pripíše v prospech osobných účtov poistencov a príjemcov dávok. Ako na dnešnej tlačovej konferencii v Košiciach informoval jej generálny riaditeľ Marián Štofko, DDP Stabilita vlani uzavrela takmer 11 400 nových zamestnaneckých a poisteneckých zmlúv, čím sa priblížila k hranici 130 000 klientov, ich priemerný vek bol 44 rokov.

"Pre nás je veľmi dôležité, že sme dokázali stabilizovať situáciu po prijatí zákona o doplnkovom dôchodkovom poistení i ďalších zákonov z oblasti dôchodkového sporenia a poistencov dokázali presvedčiť, že DDP Stabilita má perspektívu a bude na poisteneckom trhu fungovať aj v ďalšom období," uviedol Štofko pre TASR. V tejto súvislosti zdôraznil, že do konca tohto roka sa bude DDP Stabilita transformovať na doplnkovú dôchodcovskú spoločnosť.

Podľa informácií manažmentu DDP Stabilita vyplatila od svojho vzniku v roku 1997 do konca roka 2004 viac než 40 000 žiadateľom spolu 58 162 dávok doplnkového dôchodku v celkovej sume vyše 618,32 milióna Sk, pričom priemerná výška periodickej dávky dosiahla vlani 4 045 Sk.

Minuloročné výnosy DDP Stabilita predstavovali viac ako 172,5 milióna Sk pri miere zhodnotenia 7,68 %. Poisťovňa ich získala najmä investovaním do štátnych dlhopisov, termínovaných vkladov, vkladových listov a ďalších foriem "konzervatívneho" investovania, ktoré zabezpečuje minimálne riziká a stálu likviditu poisťovne, dodal Štofko.

V súčasnosti je v SR do doplnkového dôchodcovského poistenia, ktoré predstavuje takzvaný tretí dôchodkový pilier, zapojených približne 600 000 klientov, ktorí v piatich DDP nasporili približne 14 miliárd Sk.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606