magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Stankoci vystavuje vo Východoslovenskej galérii v Košiciach
@ Kultúra -> Výstavy      Mar 31 2005 - 08:32 GMT
Košice (TASR) - Čierne skrinky - Záznamy - Defragmentácie je názov výstavy z maliarskeho diela Stanislava Stankociho (1959), ktorú otvorili včera v košickej Východoslovenskej galérii.

Podľa kurátora Petra Markoviča reprezentuje výstava dva programové okruhy Stankociho maľby, ktorú rozvíjal v uplynulých dvoch rokoch. "Autor v aktuálnom maliarskom koncepte rozpracováva obsahovo a maliarskym jazykom charakteristickú a veľmi individuálnu líniu súčasného slovenského maliarstva," uviedol kurátor. Napriek aktuálnosti estetického programu Stankociho maľba komunikuje aj s tradíciou doterajšej vlastnej umeleckej genézy, v ktorej maľba doteraz vždy predstavovala jedinú formu autorovho výtvarného vyjadrenia, dodal Markovič.

Rodák zo Sniny a v súčasnosti docent v odbore dizajn a vedúci Ateliéru grafického dizajnu na bratislavskej VŠVU už viac ako dvadsať rokov aktívne pôsobí na slovenskej výtvarnej scéne. V polovici osemdesiatych rokov bol Stankoci súčasťou progresívneho pohybu mladej výtvarnej generácie, ktorá v nasledujúcich rokoch zásadným spôsobom formovala slovenské maliarstvo.

Výstava potrvá do 15. mája.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk