magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na východe hlásia vodohospodári všeobecný pokles vodných hladín
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Mar 24 2005 - 07:32 GMT
Košice/Zemplín 24. marca (TASR) - Všeobecný pokles vodných hladín na východe Slovenska hlásili dnes ráno vodohospodári košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP).

Na rieke Tisa vo Veľkých Trakanoch odvolali o 6,30 hodine druhý stupeň povodňovej aktivity (PA). "Vzhľadom na pokles vodných hladín aj na tokoch Latorica a Bodrog sme podali návrh na zrušenie druhých stupňoch na týchto riekach k 14,30 hodine," uviedol pre TASR vedúci odboru prevádzky SVP Ondrej Hanzok. Dodal, že ovplyvniť spomínané toky by mohla výdatnejšia zrážková činnosť počas nadchádzajúcich voľných dní. O 15.hodine majú vodohospodári zrušiť aj druhý stupeň PA na Toryse a tretí stupeň v hraničnom úseku Hornádu.

Podľa Hanzoka by problém v prípade silnejšieho dažďa mohol nastať najmä vo Východoslovenskej nížine, kde už majú spomínané toky vysokú hladinu. "Situáciu môže skomplikovať Uh pri 20 až 30 - milimetrových zrážkach, pretože na ukrajinskej strane sa ešte asi polovica zásob snehu neroztopila," konštatoval Hanzok.

Hladina Latorice v Lekárovciach dosahovala ráno 640 centimetrov (cm), na Bodrogu v Strede nad Bodrogom namerali 704 a na Tise vo Veľkých Trakanoch 535 cm.

Vodné nádrže pracujú v normálnych režimoch a sú schopné prijať ďalšie množstvo vody. Vodná nádrž Zemplínska šírava je naplnená na 60 percent, Domaša na 83percent a Ružín na 70 percent.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606