magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Latorica, Bodrog a Tisa majú mierne stúpajúcu tendenciu
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Mar 22 2005 - 06:23 GMT
Košice/Zemplín 22. marca (TASR) - Mierne stúpajúcu tendenciu vodných tokov Latorica, Bodrog a Tisa zaznamenali dnes ráno vodohospodári košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP). Na ostatných vodných tokoch na východe Slovenska hlásia pokles hladín.

Druhý stupeň povodňovej aktivity (PA) pretrváva na rieke Latorica vo Veľkých Kapušanoch a na Bodrogu v Strede nad Bodrogom. Spomínaný stupeň PA platí od polnoci z pondelka na utorok aj na rieke Tisa vo Veľkých Trakanoch.

Hladina Latorice stúpla za posledných 24 hodín o 24 centimetrov a dnes ráno o 6. hodine dosahovala 648 cm. O 10 cm stúpol v uvedenom časovom limite aj Bodrog. Hladina Tisy dosahovala ráno 566 cm, čo je vzostup o 66 cm. Podľa hlásení pokles Tisy hlási už aj maďarská strana. Rieka Uh je hlboko pod prvým stupňom PA.

"Technicky naďalej platí druhý stupeň PA na Toryse v Košických Olšanoch a tretí stupeň na Hornáde v hraničnom úseku pri Seni a Kechneci," uviedol dnes pre TASR vedúci odboru prevádzky SVP Ondrej Hanzok. Dodal, že stavy hladín by sa počas nadchádzajúcich dvoch dní nemali výraznejšie meniť. Ovplyvniť ich však ešte môže topiaci sa sneh a prípadná zrážková činnosť.

Vodná nádrž Zemplínska šírava je naplnená na 59 %, Domaša na 82 %, Ružín na 71 % a Palcmanská Maša na 90 % zásobného priestoru. Vodárenská nádrž Starina je naplnená na 80 %.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606