magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hladiny Latorice, Bodrogu a Tisy majú mierne stúpajúcu tendenciu
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Mar 21 2005 - 06:31 GMT
Košice/Zemplín 21. marca (TASR) - Stúpajúcu tendenciu vodných tokov Latorica, Bodrog a Tisa zaznamenali dnes ráno vodohospodári košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP). Na ostatných vodných tokoch na Zemplíne hlásia hlavne v ich horných úsekoch mierny pokles hladín.

Druhý stupeň povodňovej aktivity (PA) pretrváva na rieke Latorica vo Veľkých Kapušanoch, kde dnes ráno o 6. hodine zaznamenali 630 cm. Pod druhým stupňom PA je aj hladina Bodrogu v Strede nad Bodrogom. V uvedenom čase dosahovala hladina Bodrogu 697 cm, druhý stupeň dosahuje pri 700 cm. "Očakávame, že hladina Bodrogu bude v dôsledku dotokových vôd v priebehu dnešného dňa kulminovať pri druhom stupni PA," uviedol pre TASR technicko-hospodársky námestník SVP Marián Miščík. Dodal, že rieka Uh klesla oproti včerajším ranným meraniam zo 461 na 261 cm a je pod prvým stupňom PA.

Podľa Miščíka mierne stúpanie je aj na Tise, ktorá miestami vybrežila do medzihrádzového priestoru a v priebehu dňa by mala dosiahnuť druhý stupeň PA. Stav hladín spomínaných vodných tokov môže ešte ovplyvniť topiaci sa sneh a prípadná zrážková činnosť.

Vodná nádrž Zemplínska šírava je naplnená na 59 percent, Domaša na 81 percent zásobného priestoru. Vodárenská nádrž Starina je naplnená na 80 percent.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606