magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na 2. ročníku Trhu práce a stáží v Košiciach sa prezentuje asi 20 firiem
@ Aktuálne -> Služby      Mar 10 2005 - 02:14 GMT
Košice (TASR) - Vysokoškolskí študenti z východného Slovenska majú na včerajšom Trhu práce a stáží v košickom Dome umenia príležitosť získať prehľad o prosperujúcich spoločnostiach pôsobiacich na Slovensku.

Po druhýkrát ho pripravila košická pobočka Americkej obchodnej komory v SR (AmCham) a zúčastňuje sa na ňom dvadsiatka slovenských a zahraničných spoločností. Podľa slov jej riaditeľky Jany Končekovej akcia je výbornou príležitosťou získať kontakty na renomované spoločnosti na Slovensku, ktoré im môžu ponúknuť atraktívnu prácu aj na východe Slovenska. "Z východného Slovenska je to novovzniknutá firma Plastipak Slovakia, ktorá by mala byť situovaná v Kechneci, firma SCA Hygiene Products Gemerská Hôrka, ktorá momentálne expanduje a tiež firma Ness CEE, ktorá zháňa nových IT špecialistov," uviedla riaditeľka AmCham Košice Jana Končeková.

Študenti sa tak môžu zoznámiť s činnosťou a firemnou kultúrou jednotlivých spoločností, nadviazať prvé kontakty so zamestnancami divízií ľudských zdrojov a vyskúšať si schopnosti pri krátkych pohovoroch. Tohtoročný Trh práce a stáží sa bude venovať aj dopadom vstupu Slovenska do EÚ na pracovný trh. Pripravené sú aj dva špecializované semináre, ktoré uchádzačom o pracovné miesta pomôžu pri formulovaní profesijného životopisu a naučia ich rôznym technikám pri prijímacích pohovoroch. "Snažia sa ukázať, ako má študent reagovať, keď príde na prijímací pohovor, čím sa má preukázať a ako sa má správať," spresnila Končeková. Podľa jej slov majú semináre pomôcť aj v tom, aby študenti vedeli reagovať na každú otázku, aby sa nebáli, na pohovor prišli relaxovaní, pretože aj schopnosť ovládať sa je z hľadiska budúcich zamestnávateľov podstatná. Oba semináre pripravili profesionáli zo spoločnosti IQ Servis.

Vlani sa na Trhu práce a stáží v Košiciach predstavilo 13 firiem a zúčastnilo sa 450 mladých ľudí. Tento rok ich organizátori očakávajú zhruba 500.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606