magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Venujte 2 % obnove Tatranských vôd
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Mar 08 2005 - 03:21 GMT
(Ľudia a voda – tlačová správa) -- Slovensko vysychá. Ročne sa zo Slovenska stráca v priemere 250 mil. kubických metrov vzácnej tekutiny pre život človeka, celej živočíšnej ríše i samotnej prírody i ochrany života pred intenzitou slnečného žiarenia.

Spriemyselňovaním krajiny VODE ubúda priestor pre jej prirodzenú obnovu v hydrologickom cykle. Preto Slovensko vysychá a dostáva sa do kŕčov živelných pohrôm. Vysychanie Slovenska spôsobuje rast extremalít počasia, častejšieho výskytu živelných pohrôm, povodní i súch, ako sa to udialo aj v Tatrách 19. novembra 2004.

Ak Slovensko nezastaví vysušovanie ekosystémov, dočká sa ešte extrémnejších prípadov živelných pohrôm, povodní i súch, ktoré ohrozia socio-ekonomické prostredie Slovenska.

MVO Ľudia a voda v spolupráci s Občianskym združením Čisté Tatry sa uchádza o Vašu dôveru získať 2% na projekt „Vodná banka Tatier – Tečúca čistota pre Slovensko“, aby sme týmto projektom pri obnove zdevastovanej Tatranskej prírody konkrétne ukázali, ako je možné obnovovať vodu pre človeka, prírodu i pre stabilizáciu hydrosféry na Slovensku.

Ak Ste sa rozhodli venovať 2% zo zaplatenej dane na projekt „Vodná Banka Tatier – Tečúca čistota pre Slovensko“ realizovaný partnerstvom „MVO ĽUDIA A VODA + ČISTÉ TATRY“ môžete tak urobiť prostredníctvom Daňových priznaní do 31. marca 2005.

Údaje o prijímateľovi 2% zo zaplatenej dane:
IČO: 31302921, Právna forma: Občianske združenie, Obchodné meno: MVO Ľudia a voda,
Adresa: Čermeľská cesta 24, 040 01 Košice   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606