magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kulturníci žiadajú pred decentralizáciou diskusiu
@ Kultúra -> Oznamy      Mar 04 2005 - 08:36 GMT
Košice (TASR) - Zástupcovia kultúrnych inštitúcií Košického kraja budú iniciovať zriadenie pracovnej skupiny pri Ministerstve kultúry SR v súvislosti s diskusiou o decentralizácii kultúry. Mala by dohliadať na proces tak, aby nedošlo k unáhleným rozhodnutiam.

Dohodli sa na tom zástupcovia východoslovenských divadiel, Štátnej filharmónie Košice, VÚC, odborárov a ďalších inštitúcii. Ako uviedol manažér Štátneho divadla Košice Jozef Horváth, zaoberali sa otázkami financovania kultúry v podmienkach regiónu a štátu.

"Keďže v poslednom období zosilneli hlasy o zámere urýchliť decentralizáciu kultúry, zástupcovia inštitúcií žiadajú v dostatočnom časovom predstihu diskutovať na túto tému z pohľadu skúseností regiónov a špecifík východného Slovenska" - uviedol Horváth.

Zároveň budú iniciovať zriadenie pracovnej skupiny pri Ministerstve kultúry SR, ktorá by reflektovala otázky tohto zložitého procesu v celom komplexe, aby nedošlo k unáhleným rozhodnutiam typu "o nás, bez nás", dodal.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk