magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Spoznajte osobnosti košickej histórie
@ Kultúra -> Oznamy      Feb 04 2005 - 12:52 GMT
Mestské informačné centrum Košice a turistický sprievodca Milan Kolcun pripravili ďalšie z podujatí Potulky mestom Košice. V sobotu 5. februára máte ich prostredníctvom poznať osobnosti, ktoré formovali kultúrny a spoločenský život Košíc. Zraz je pred hotelom Slovan – prvá skupina o 13,30 a druhá skupina o 15,00.


Prehliadky v Košiciach sú určené tiež najmä Košičanom, ktorí sa chcú dozvedieť o svojom meste čo najviac a dostať sa na miesta, kde sa bežne neodstanú. Kladú si za cieľ zaujímavou formou priblížiť to najzaujímavejšie z histórie a architektúry mesta.

V sobotu sa zoznámite s miestami, kde žili a pôsobili najznámejší Košičania:

Sándor Márai, Hingisová, Stodola, Štefan Roskoványi, Ján Bocatius, Eugen Krón, Béla Gerster, Halász-Hradil, Volák, Mikluš, Jakab, Rákóczi, Kinská, ¼udovít Feld, Vojtech Wick, Henszelmann, Roth, Harčar, Bocskay, Vojtech Löffler, Záborský, Július Jakoby, Psotka a Braun-Bukovský.

Lístky predáva Mestské infocentrum Košice v OD Tesco a OD Dargov. 30 Sk,- predpredaj, 40 Sk,- na mieste. Zraz je vždy pred hotelom Slovan. Chodí stále viac ľudí, na poslednú akciu ŽIDOVSKÉ KOŠICE prišlo 120 návštevníkov. Je výhodnejšie zakúpiť si lístky vopred.


Ïalšie najbližšie tematické prehliadky – potulky mestom:

5. marec 13.30, 15.00 a 16.30 SECESNÉ KOŠICE

2. apríl 13.30, 15.00 a 16.30 LEGENDY A KATASTROFY KOŠÍC

Slavomír Szabó   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk