magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Rožňave pripravili pre nezamestnaných interaktívnu burzu práce
@ Aktuálne -> Región      Jan 26 2005 - 08:40 GMT
Rožňava (TASR) - Približne 300 nezamestnaných a deväť zamestnávateľov prišlo včera na pravidelnú burzu práce v Rožňave, ktorú pripravil tamojší Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR). Po prvý raz bola rožňavská pracovná burza interaktívna, čo znamená, že tí, ktorých neoslovila ponuka zamestnávateľov, si mohli hľadať pracovné miesto prostredníctvom internetu.

Interaktívnu burzu, o ktorú bol veľký záujem, pripravili vďaka internému projektu Zvýšenie dostupnosti pracovných ponúk, informovala vedúca oddelenia sprostredkovateľských služieb rožňavského ÚPSVaR Andrea Rudnayová. Rožňavský okres je totiž v nezamestnanosti dlhodobo v najrizikovejšej päťke v rámci Slovenska. Súčasná miera nezamestnanosti sa približuje k 28 %, avšak vďaka aktivitám ÚPSVaR medziročne klesá o päť percent.

Podľa Rudnayovej ďalšou z aktivít úradu budú informačné tabule, ktoré v blízkej budúcnosti nainštalujú v Hrhove, Hrušove, Gemerskej Hôrke, Dobšinej a na ďalších miestach, aby nezamestnaní nemuseli kvôli informáciám cestovať do okresného mesta.

Od júla 2004 spolupracuje rožňavský ÚPSVaR s textilnou spoločnosťou v maďarskom Putnoku. V súčasnosti denne cestuje za prácou do susediaceho maďarského okresu najmenej 25 šičiek, ktorých si maďarská firma vytypovala. Nie všetky pokusy pri hľadaní práce v susednom Maďarsku sú úspešné, lebo aj tam majú s nezamestnanosťou problémy, dodala Rudnayová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk