magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Polícia v piatok chytila tri skupiny nelegálnych migrantov
@ Aktuálne -> Región      Jan 17 2005 - 08:09 GMT
Bratislava (TASR) - Veľkú skupinu nelegálnych migrantov - 11 mužov a 38 žien zadržali viaceré policajné hliadky odboru hraničnej polície v Sobranciach v piatok 14. januára o tretej ráno.

Asi kilometer od hranice Vyšné Nemecké cudzincov chytili v obci Kapušanské Klačany pri objekte poľnohospodárskeho družstva. Tam ich na základe stôp v snehu viaceré hliadky doslova obkľúčili.

Podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru Magdy Krasulovej cudzinci sa pravdepodobne na Slovensko dostali z Ukrajiny. Odmietajú akúkoľvek spoluprácu s políciou, nevypovedajú a sú bez cestovných dokladov.

Polícia predpokladá, že ide o Číňanov. Ak nepožiadajú o azyl, budú z územia SR vyhostení.

Ïalšiu skupinu nelegálnych migrantov zloženú z 22 osôb zadržali v piatok 14. januára v ranných hodinách v obci Inovce. Išlo o občanov Pakistanu, Indie, Bangladéša a Afganistanu. Tých popoludní na základne readmisnej dohody vrátili na Ukrajinu.

Okrem toho v nočných hodinách z 13. na 14. januára policajná hliadka zadržala v obci Ruský Hrabovec dve motorové vozidlá, ktoré pred polnocou vyšli spoza miestnych bytoviek. V nich bolo desať nelegálnych migrantov, z toho štyria Indovia a šiesti z Bangladéša.

Podľa Krasulovej ich prevážali dvaja 25-roční mladí muži z Košíc. Oboch prevádzačov odovzdali vyšetrovateľovi a ten ich obvinil z trestného činu nedovoleného prekročenia štátnej hranice. Prevádzači sú umiestení v policajnej cele a je na nich podaný návrh na vzatie do vyšetrovacej väzby. Trestná sadzba je jeden až päť rokov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk