magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mesto Rožňava nebude zaťažovať občanov vysokými daňami a poplatkami
@ Aktuálne -> Región      Jan 10 2005 - 08:33 GMT
Rožňava (TASR) - Mesto Rožňava nebude podľa primátora Františka Kardoša v súvislosti s fiškálnou decentralizáciou zaťažovať občanov vysokými miestnymi daňami a poplatkami, zvyšovať ich bude len do úrovne inflácie.

Na minuloročnej úrovni ostáva v meste napríklad poplatok za komunálny odpad - 1,5 koruny na osobu a deň, uviedol dnes primátor pre TASR. Mesto má problém uzatvoriť rozpočet, pretože samospráva stále nevie, koľko prostriedkov dostane tento rok na výkon prenesených kompetencií, hlavne v školstve.

Podľa Kardoša konkrétne dopady fiškálnej decentralizácie v Rožňave zatiaľ nepocítili. Viac-menej očakávajú, ako sa to bude vyvíjať a samospráva je pripravená na to, že rok 2005 bude vo financovaní vitálnych funkcii mesta "rokom pokusov a experimentov".

Prelom očakávajú v Rožňave v novom roku pri zriaďovaní priemyselného parku v areáli bývalého závodu Železnorudných baní. "Máme už stavebné povolenie, rokujeme s investormi a čakáme na vyhlásenie grantu, aby sme mohli podať žiadosť o finančnú pomoc. Je najvyšší čas konať, pretože nezamestnanosť v regióne presahuje 25 percent," dodal primátor.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk