magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policia usvedčila muža zo Spišskej Nove Vsi z posielania "antraxu"
@ Aktuálne -> Región      Jan 10 2005 - 08:32 GMT
Košice/Prešov (TASR) - Dva roky väzenia alebo peňažný trest hrozí 44-ročnému mužovi zo Spišskej Novej Vsi, ktorého polícia usvedčila z posielania podozrivého bieleho prášku a obvinila zo šírenia poplašnej správy.

Obvinený vlani v septembri vypísal perom tri obálky, ktoré adresoval do spoločnosti MecomTrade v Humennom na mená dvoch mužov a jednej ženy, informovala včera hovorkyňa KR PZ v Prešove Magdaléna Fečová. Do každej obálky dal po jednej lyžičke práškového cukru a vhodil ich do poštovej schránky v Levoči. Motívom páchateľa bola pomsta za prepustenia zo zamestnania.

Zásielky vzbudili u prijímateľov obavy z ohrozenia života a zdravia. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici urobil laboratórne vyšetrenia prášku na antrax, choleru, mor, tularémiu a brucelózu s negatívnym výsledkom.

Obvineného stíhajú na slobode.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk