magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V prihraničných obciach na Zemplíne inštalujú monitorovacie kamery
@ Aktuálne -> Región      Dec 23 2004 - 12:31 GMT
Košice 23. decembra (TASR) - Spolu vyše päť miliónov korún dostalo v závere roka mesto Trebišov a päť prihraničných obcí v okrese Sobrance na podporu prevencie kriminality.

Prostriedky išli zo štátneho rozpočtu a sú účelovo viazané na inštaláciu kamerového monitorovacieho systému a osvetlenie, informovali dnes z Krajského úradu v Košiciach, ktorý s obcami podpísal zmluvy.

V blízkosti slovensko - ukrajinskej hranice budú mať kamerový systém v Beňatine, Ruskom Hrabovci, Koňuši, Inovciach, Choňkovciach a v Podhorodi. Väčšina z nich má zlé skúsenosti s prevádzačstvom, preto očakávajú, že kamery pomôžu zadokumentovať pohyb podozrivých osôb a vozidiel. Kým v minulosti boli nelegálni migranti v týchto obciach raritou, ľudia im dávali jesť a pomáhali v núdzi, teraz je ich zadržiavanie na takmer dennom poriadku, uviedol starosta Beňatiny Ondrej Petruň.

Monitorovanie obcí kamerami nedávajú starostovia a primátori na Zemplíne iba do súvislosti so situáciou na východnej hranici, ale sľubujú si od inštalácie aj zníženie uličnej kriminality, zvyšujúcej sa úmerne so zhoršovaním sociálnej situácie. Informácie z kamerového systému poslúžia hlavne polícii.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk