magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

UMENIE MEDZIBODROŽIA
@ Kultúra -> Výstavy      Dec 15 2004 - 13:33 GMT
7. 12. - 31. 12. 2004

Slovenské technické múzeum

Zámerom tejto výstavy, už deviatej v poradí, je predstaviť tvorbu výtvarných umelcov z Medzibodrožia ako aj ich slovenských priateľov v umeleckej rôznorodosti. Každý z autorov rozpráva svojim osobitým štýlom.

Kompozícia obrazov, spôsob ich vyjadrovania je rozdielny. Témy - príroda, jemná erotika, človek - v rámci tejto výstavy sú tiež rôzne. Reálne zobrazovanie prírody (Mikuláš Baňacký), využitie rôznorodých výtvarných techník (Tiszai Nagy), ukľudňujúce kytice a zároveň znepokojivosť snových obrazov ( Zoltán Nagy "ENZOE"), zobrazovanie ženského tela jednoduchými grafickými prostriedkami (Pál Kovács "Colos"), expresívny pohľad na život (Pavol Kvoriak), artefakty vytvorené z predpripravených prírodných materiálov (József Vako) - sa vedľa seba vynímajú a znášajú celkom dobre.

Veď títo umelci sa nestretávajú prvý raz, všetci sú členovia rovnakých umeleckých skupín - Klubu tvorivých umelcov TICCE v Kráľovskom Chlmci a Domu tvorby v maďarskom Aranyosapati.

Dúfame, že vystavené diela svojou úprimnosťou dokážu, že svet je predsa len krásny a že sa mu oplatí prizerať.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk