magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V priebehu hodiny zomreli na cestách dve mladé ženy a jeden chodec
@ Aktuálne -> Doprava      Dec 06 2004 - 08:12 GMT
Košice (TASR) - Na cestách Košického kraja zomreli v sobotu 4. decembra približne za hodinu okolo 18. h tri osoby. Najskôr skonal v Rožňave chodec doteraz nezistenej totožnosti, a potom dve mladé ženy ako účastníčky zrážky áut v katastri obce Kechnec v okrese Košice okolie.

V oboch prípadoch policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci spáchania trestného činu ublíženia na zdraví s následkom smrti. TASR o tom dnes informovala Oľga Lukáčová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

Chodca, ktorý prechádzal naprieč výpadovkou Košice - Dobšiná o 17.20 na križovatke ciest I/67 a II/526 v Rožňave najprv prednou časťou zachytil Renault Traffic s košickým evidenčným číslom. Náraz auta, za volantom ktorého sedel 45-ročný Peter P. (1959) z Košíc, vymrštil muža do protismeru, a keď ležal na vozovke, tak ho ešte prešlo doteraz políciou nezistené auto. Jeho vodič z miesta činu ušiel, preto polícia po ňom a po vozidle pátra. Chodec na mieste zomrel a nariadená pitva má okrem iného zistiť, či bol už màtvy po náraze. Škoda na renaulte je 40 tisíc korún. Prípad vyšetruje polícia v Rožňave.

V druhom prípade asi o 18. h sa takisto osudnou stala križovatka v katastri Kechneca. Vodič Peugeotu 205 s košickým evidenčným číslom Tibor T. (1967) z Košíc išiel v smere od Sene na priechod na slovensko-maďarskej hranici pri obci Milhosť. Pri odbočovaní vľavo na križovatke tvaru T nedal prednosť protiidúcemu Seat Leonu s evidenčným číslom okresu Košice - okolie. Viedol ho Martin T. (1970) zo Sene.

Zrážku neprežili v peugeote 16-ročná Katarína T. a 28-ročná Silvia T., obe z Košíc, zraneniam podľahli na mieste. Vodič tohto auta utrpel ťažké zranenia s dobou liečenia tri mesiace a ďalšia spolujazdkyňa 15-ročná Lucia S. z Milhosti sa bude z ťažkých zranení liečiť vyše šesť týždňov. Vodič seatu je bez zranenia a požitie alkoholu uňho nezistili. Zranenému vodičovi odobrali krv na skúšku.

Škoda na oboch autách je asi 600 tisíc korún, navyše za 10 tisíc korún sa pri nehode poškodili zvodidlá.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk