magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košické Vianoce a Silvester 2004
@ Kultúra -> Oznamy      Dec 02 2004 - 12:40 GMT
(Magistrát mesta Košice – tlačová správa)Slávnostné otvorenie Košických Vianoc 2004 bude v nedeľu 5. decembra o 17.00 hod. na Hlavnej ulici, na pódiu pri Immaculate. Slávnostné otvorenie pripravuje mesto Košice v spolupráci so spoločnosťou U. S. Steel Košice. V prvej časti programu sa dostaneme do rozprávkového sveta v čase „radostí, želaní a prekvapení“ s Petrom Raševom a malými umelcami z Tanečného štúdia VÁNOK. Nebude chýbať ani Mikuláš a ďalšie prekvapenia. V druhej časti programu pobaví Košičanov Vilo Rozboril v Mikulášskych vilomeninách. Túto časť programu pripravuje U. S. Steel Košice prostredníctvom Umeleckej agentúry Elán Košice.

Programová štruktúra Košických Vianoc - po ostatné dni je podobná, na akú sú Košičania zvyknutí z minulých rokov. Denne v čase od 17.00 do 18.30 hod. budú vystúpenia buď na hlavnom pódiu alebo v altánku pri stánku na predaj Primátorského punču podľa veľkosti projektov a pripravovaného harmonogramu. Programy cez piatky, soboty a nedele, resp. väčšie projekty, budú na hlavnom pódiu, menšie projekty – komornejšieho charakteru – vo vyhrievanom altánku.

6. decembra je pre Košičanov pripravený predvianočný koncert v podaní Štátnej filharmónie Košice a sólistov Štátneho divadla Košice, ktorý venuje občanom primátor mesta. Koncert sa uskutoční od 18.00 hod. v Dome umenia. Vstup bude pre záujemcov voľný. Pripravujeme aj prenos koncertu na veľkoplošnú obrazovku, ktorá bude pri Immaculate. Do začatia koncertu, resp. jeho prenosu bude od 17. 00 do 18.00 hod v altánku pri stánku na predaj Primátorského punču komorný hudobný program.

Programová štruktúra 19 dní Košických Vianoc (od 5. do 23. decembra) bude veľmi pestrá a rôznorodá. Programy pripravujú rôzne organizácie, centrá voľného času – Domino, Junior, ZUŠ na Bernolákovej ulici, Konzervatórium, Krajské osvetové stredisko, Klub národnostných menšín, mestské časti Košíc a významné médiá v našom regióne – rádio Kiks, TV Music Box/Naša. K programovej štruktúre prispejú aj členovia Žiackeho parlamentu mesta Košice a Študentského parlamentu mesta Košice.

9. decembra – Vianoční koledníci vystúpia v programe mestskej časti Košická Nová Ves
11.decembra – pestrú škálu programov pripravuje Košické osvetové stredisko (folková skupina Divozel, folklórna skupina Baršonka z Košickej Belej, mládežnícky spevácky zbor Zvonček, detský folklórny súbor Viganček...)
12. decembra – projekt MUSIC BOX/NAŠA – hudobný program spojený s košickým krstom nového CD skupiny Gladiator a krstom nového CD MUSIC BOX HITY 2. Skupina Gladiator pri tejto príležitosti odohrá koncert na Hlavnej ulici v Košiciach.
15. decembra – tanečný súbor SPEEDY, tanečný súbor UNO TEENS, súbor írskeho tanca atď. Program pripravuje Kultúrne centrum Jazero v spolupráci s mestskou časťou.
18.decembra – Konzervatórium Košice – priblíži vianočnú atmosféru v podobe kolied v prevedení dychového orchestra
19. decembra – KIKS SHOW, ktorú pripravuje Rádio KIKS. Medzi účinkujúcimi budú Helico, Emily. Tomaš Krak, Second Change ... atď.

Primátorský punč

K tradičným súčastiam Košických Vianoc patrí opäť predaj Primátorskéhu punču, výťažok z ktorého je určený na charitatívne účely. Punč sa bude predávať denne počas programov, predávať budú osobnosti Košíc podľa harmonogramu. Prvý deň tradične primátor Košíc Zdenko Trebuľa s prezidentom U.S.Steel Christopherom Navettom. Výťažok z predaja punču pôjde na charitatívne účely a na záchranu detskej železničky – obnovu a rekonštrukciu Katky.
Súčasťou stánku s primátorským punčom bude aj prezentácia a predaj vlastných výrobkov charitatívnych organizácií, ktoré pôsobia na území mesta Košice. Výťažok z predaja použijú na vlastné, alebo na iné charitatívne účely. V stánku sa budú striedať podľa harmonogramu: Psychosociálne centrum Košice, Únia nevidiacich a slabozrakých prostredníctvom združenia FEMAN v rámci projektu „Tmavomodrý svet“, Lion´s klub, Soroptimist, Rotary...

Vianočná výzdoba

Ani v tomto roku nebude v centre mesta chýbať dôstojný mestský vianočný strom a dôstojné vianočné osvetlenie. Okolo 20 metrov vysoký vianočný smrek prepravia pracovníci Mestských lesov Košice z doliny Rieka v Kojšove 30. novembra predpoludním. Na obed by mal strom stáť ako súčasť pódia pri Immaculate. Súčasťou vianočnej výzdoby bude aj stánok na predaj Primátorského punču. V tomto roku dostane nový vzhľad a svetelné efekty, ktoré by mali navodiť tú najsprávnejšiu predvianočnú atmosféru na Hlavnej ulici. Vedľa stánku na predaj Primátorského punču bude stáť altánok, na ktorom bude časť kultúrneho programu Košických Vianoc. Malé pódium bolo pripravené na žiadosť viacerých doterajších účinkujúcich, ktorí nemohli svoje programy uviesť na veľkom pódiu kvôli mrazom. Vyhrievaný altánok budú môcť využiť napríklad deti zo základných umeleckých škôl s hudobnými nástrojmi.

Vianočné trhy

Vianočné trhy budú v rovnakom termíne ako Košické Vianoce - od 5. do 23. decembra 2004. Stánky budú rozmiestnené po obidvoch stranách Hlavnej ulice od Immaculaty smerom k OD Tesco. Predajcovia ponúknu rôzne darčekové predmety, sortiment s vianočným charakterom, vianočné ozdoby, drevené šperky, sviečky, vianočné kompozície z keramiky, výrobky z olivového dreva, knihy, krojované bábiky, vianočné dekoratívne doplnky, voňavé a chutné vianočné nápoje a občerstvenie spolu v 36 stánkoch a pri ďalších 10 pultoch. Oddelenie sociálnych vecí a kultúry MMK vyhovelo vyše 50 žiadostiam o predaj v rámci Košických vianočných trhov. (V niektorých stánkoch budú aj dvaja trhovníci)
Okrem primátorského punču sa bude predávať teplá medovina, pečená klobása, šašlík, vianočná štrúdľa, lángoše, pečené gaštany, vianočné oplátky atď.

Silvester 2004
Mesto Košice pripravuje v závere roka aj silvestrovskú show na pódiu pri Immaculate. Program odštartujeme o 22.00 hod. 31. decembra. Programová štruktúra je zostavená tak, aby nálada k polnoci správne gradovala. O polnoci spoločne s predstaviteľmi mesta symbolicky štrngneme na zdravie všetkých Košičanov a pokračujeme so zábavou až do 01.00 hod. Nebude chýbať ani silvestrovský ohňostroj.
V programe vystúpia: spevák Peter Fiala, skupina Drišľak, speváčka Emily, skupina Taktici. Súčasťou programu bude ohňová show s hltačom ohňa, tanečné choreografie, novoročná párty s DJ Pepom. Moderátormi silvestrovskej zábavy budú Rišo Herrgott, Patrik Pavelka, Peter Vysopal

Zuzana Bobriková, hovorkyňa MMK   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk