magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Smraškod 2004 - - nominujte najväčšieho škodcu životného prostredia v SR
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Nov 18 2004 - 07:47 GMT
(Spoločnosť priateľov Zeme - tlačová správa) -- Sú všade okolo nás, bez toho, aby sme si to vôbec uvedomovali.
Smraškodi.
Ticho, neúnavne a poctivo pracujú na svojej veľkolepej dejinnej úlohe - rozširovať Smradoland na úkor Prírody. Sú to priekopníci nového sveta, budovatelia vyšších životných foriem. Hodnota ich zásluh je veľakrát neoceniteľná. Sú ale veľmi skromní a nežiadajú si publicitu.
Napravte to !
Keďže máme záujem poskytnúť pokiaľ možno čo najväčšiu publicitu činom a výrokom týchto zatiaľ pomerne neznámych tvorov, rozhodli sme sa každoročne vyhlasovať anketu “Smraškod roku” o najvýznamnejšiu prácu v budovaní Smradolandu. Keďže k jeho budovaniu sú potrebné aj argumenty, neodmyslitelnou súčasťou je aj anketa o najabsurdnejší výrok v oblasti životného prostredia a ochrany prírody “Zelená haluz roku”.
Posielajte svojich kandidátov do obidvoch ankiet. Postarajme sa, aby sa na budovateľov Smradolandu nikdy nezabudlo !


Spoločnosť priateľov Zeme a Lesoochranárske zoskupenie VLK vyhlasujú 3. ročník recesistickej ankety „Smraškod 2004“, spojenej s anketou „Zelená haluz 2004“.

Od 16.11. do 2.12. 2004 môže každý občan SR nominovať kandidáta - fyzickú osobu na titul „Smraškod 2004“, o ktorom si myslí, že svojim konaním najvýznamnejšie prispel k znečisťovaniu životného prostredia či poškodzovaniu prírody na Slovensku za posledný rok. Stačí uviesť celé meno fyzickej osoby (nie právnickej osoby) a argumenty, pre ktoré by sa mal stať víťazom tejto ankety, uviesť svoje meno, adresu, e-mail alebo telefón. V ankete „Zelená haluz“ sa súťaží o najabsurdnejší výrok v oblasti životného prostredia, ochrany prírody. V nominácii sa uvedie citát navrhnutý na toto „ocenenie“, jeho autora, zdroj (napr. názov média kde bol zverejnený) a dátum.

Nominácie je najvhodnejšie zasielať prostredníctvom formulára na e-mail smraskod@wolf.sk. Ďalšou možnosťou je odoslanie nominácie na faxové číslo 055 / 677 1 677, alebo poštovú adresu Spoločnosť priateľov Zeme, P.O.BOX H - 39, 040 01 Košice.

Návrhy sa môžu zasielať od 16.11. do 2.12. 2004.


Víťaza ankiet vyberie komisia zložená zo zástupcov mimovládnych organizácií a odborníkov z oblasti ochrany prírody, životného prostredia, známych osobností SR, ako aj zástupcu spriateleného českého Ropáka. Následne ich oznámi prostredníctvom tlače a elektronických médií.

V prípade záujmu o ďalšie informácie o biologickom druhu Smraškod kontaktujte prosím Juraja Lukáča (0903 606 776, juro@wolf.sk), ohľadom organizačných informácií prosím kontaktujte Reného Říhu (0908 557 598, riha@spz.sk).

René Říha
Spoločnosť priateľov Zeme   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606