magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

TV JOJ začala digitálne vysielanie pre Košice a okolie
@ Aktuálne -> Médiá      Nov 04 2004 - 08:03 GMT
Košice 4. novembra (TASR) - Vysokú kvalitu obrazu a zvuku prináša digitálne televízne vysielanie, s ktorým začala pre Košice a okolie Televízia JOJ.

Vysielanie je na 44. kanáli UHF a na rozdiel od ostatných televízií podieľajúcich sa na projekte je prenášané digitálne na celej trase - z televízneho štúdia až k divákovi, informoval dnes hovorca TV JOJ Ľudovít Tóth.

Nový vysielač zabezpečí kvalitný príjem programov TV JOJ v meste Košice a ich širšom okolí a uspokojí najmä majiteľov televízorov s veľkou obrazovkou. Digitálny signál totiž zabezpečuje divákom viditeľne vyššiu ostrosť obrazu bez odrazov a podstatne kvalitnejší zvuk.

Diváci, ktorí chcú prijímať signál TV JOJ prostredníctvom digitálneho vysielača, však musia byť vlastníkmi prijímačov pre digitálne vysielanie, takzvaných set-top-boxov. Tie sú prepojiteľné s väčšinou televízorov predávaných na Slovensku, dodal hovorca.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606