magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ZAGRO Michalovce očakáva tento rok zisk asi 500 000 Sk
@ Aktuálne -> Región      Nov 02 2004 - 12:14 GMT
Michalovce 2. novembra (TASR) - Zisk pred zdanením asi 500 000 Sk, čo je zhruba na úrovni minulého roka, očakáva na konci tohto roka ZAGRO Michalovce, s. r. o.

Spoločnosť, ktorá sa orientuje na výkup a mrazenie lesného a záhradného ovocia, vykúpila do dnes zhruba 700 ton ovocia, predovšetkým šípky, trnky, ríbezle, egreše, maliny, jahody a pod. V súčasnosti ZAGRO vykupuje vlašské orechy a pripravuje výsadbu asi 15-hektárovej plantáže vlastných ríbezlí a egrešov. "Takmer celá produkcia putuje do krajín Európskej únie, len jedno percento mrazeného ovocia zostáva na domácom trhu," uviedol dnes pre TASR riaditeľ spoločnosti Imrich Hrubý. Dodal, že v tomto roku investovali asi milión korún do tunela na zmrazovanie ovocia a do záložných kompresorov.

ZAGRO Michalovce zamestnáva 15 stálych pracovníkov, počas hlavnej sezóny prijíma brigádnické sily.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk