magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na trebišovskom námestí predávajú dnes chlieb a pečivo za symbolickú cenu
@ Aktuálne -> Región      Oct 15 2004 - 14:47 GMT
Trebišov 15. októbra (TASR) - Dvadsaťdva mladých dobrovoľníkov a členovia Územného spolku Slovenského červeného kríža (ÚS SČK) dnes v centre Trebišova predávajú chlieb a pečivo za symbolickú cenu.
Cieľom je pomôcť chudobným a ľuďom v hmotnej núdzi. "Chudoba nie je len v krajinách tretieho sveta, ale jej svedkami sme aj na východe Slovenska, preto sme sa rozhodli, že dnešným podujatím pomôžeme tým, ktorí to naozaj potrebujú," uviedla pre TASR riaditeľka ÚS SČK v Trebišove Libuša Babuľáková. Dodala, že tí obyvatelia Trebišova, alebo jeho návštevníci, ktorí majú plnšie peňaženky, môžu dať za jeden chlieb aj podstatne vyššiu sumu, než za akú ho ponúkajú v predajniach.

"Získané financie použijeme pre týrané deti v našom zariadení, ale i pre deti, ktoré sú v sociálnej núdzi a nenavštevujú školské jedálne," povedala riaditeľka. Finančné vyčíslenie zbierky bude známe večer.

Do humánnej akcie sa zapojilo všetkých osem pekární z Trebišova a Sečoviec. Podujatie pripravili pri príležitosti Svetového dňa boja proti hladu, ktorý Medzinárodná zdravotnícka organizácia vyhlásila na 16. októbra.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk