magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Evanjelickí misionári z USA zdarma vyšetrujú zrak a dávajú ľuďom okuliare
@ Aktuálne -> Región      Oct 10 2004 - 17:01 GMT
Bratislava (TASR) - Americkí oční špecialisti - dobrovoľníci z Missourskej synody v rámci misijnej akcie v Rožňave už od štvrtka deň zdarma vyšetrujú zrak všetkým záujemcom a darujú okuliare tým, ktorí to potrebujú.

V prvý deň tejto akcie - 7. októbra - ponuku využilo 156 ľudí a podľa informácií z Cirkevného zboru ECAV v Rožňave dnes predpoludním misionári vyšetrili zrak takmer 90 záujemcom.

Akcia pokračovala aj v sobotu 9. októbra 2004 od 9.00 do 17.00 h v zasadačke Mestského úradu na Šafárikovej 29 ako aj 11. a 12. októbra od 9.00 do 17.00 h v Rómskom klube na Krátkej ulici v Rožňave. Hostia z USA súčasne rozdávajú ľuďom evanjelizačnú literatúru.

V nedeľu 10. októbra o 10.00 h sa v evanjelickom kostole v Rožňave uskutočnili služby Božie za účasti misionárov z USA.

Misijnú akciu pripravila americká organizácia MOST Ministries Eyeglass Clinic Team z Missourskej synody v spolupráci s Cirkevným zborom Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) v Rožňave. Americkí oční špecialisti - dobrovoľníci prišli na Slovensko po prvý raz. Chcú ukázať, že cirkev slúži ľuďom a pomáhať najmä chudobnejším, ktorí si nové či silnejšie okuliare nemôžu dovoliť...   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk