magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Miklós navštívil východ Slovenska
@ Aktuálne -> Región      Oct 08 2004 - 08:24 GMT
Michalovce (TASR) - Projekt Zásobovanie pitnou vodou a odkanalizovanie juhovýchodného Zemplína ocenil počas včerajšej pracovnej návštevy Michaloviec minister životného prostredia László Miklós.

Cieľom projektu, ktorý zasiahne územie s plochou 700 kilometrov štvorcových a bude slúžiť vyše 88 tisíc obyvateľom v 31 obciach Zemplína je skvalitnenie životného prostredia. "Tento región bol celkom iste zanedbávaný aj z hľadiska zásobovania vodou, aj z hľadiska odkanalizovania. Keď sa uskutoční projekt ISPA, tak sa dostane aspoň na slovenský priemer," uviedol pre TASR Miklós. Dodal, že nie všetkých 900 obcí Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti bude už takto vybavených, "ale jadro zemplínskeho regiónu bude v poriadku."

Realizáciou projektu sa obyvatelia zemplínskych obcí dočkajú kvalitnej pitnej vody a zlepší sa ich zdravotný stav. "Myslím si, do spomínaného regiónu prídu aj investície, pretože podmienkou ich prílevu je práve riešenie infraštruktúry," doplnil hlavný manažér projektu Vladimír Jakub.

Celkové náklady na realizáciu projektu predstavujú zhruba 23 miliónov eur. Sumou asi 16,5 milióna eur prispeje Európska únia z predvstupového fondu ISPA, takmer šesť miliónov eur poplynie zo štátneho rozpočtu a piatimi percentami nákladov prispeje Východoslovenská vodárenská spoločnosť.

Projekt v sebe zahàňa okrem výstavby vodovodov a kanalizácie aj výstavbu čistiarní odpadových vôd, či ich rekonštrukcie. Slávnostné výkopové práce na projekte sa uskutočnili 24. júna tohto roka v obci Zemplínska Široká. Do konca roka bude podľa Jakuba preinvestovaných asi milión eur. Dokončenie prác v rámci projektu odhaduje v závere roku 2007.

Miklós počas pracovnej návštevy východného Slovenska zavítal aj do Trebišova a Veľkých Kapušian.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk