magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Prehliadka umeleckej tvorby nevidiacich sa začala v Sečovciach
@ Aktuálne -> Región      Oct 07 2004 - 14:37 GMT
Sečovce 7. októbra (TASR) - Na interpretáciu ľudových piesní, populárnej hudby a vlastnej tvorby je zameraná celoslovenská prehliadka umeleckej tvorby nevidiacich, ktorá sa začala dnes v Sečovciach v okrese Trebišov.

Už ôsmy ročník dvojdňovej nesúťažnej amatérskej prehliadky zorganizovala v spolupráci s mestom Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Jej podpredseda Jozef Zbranek pre TASR uviedol, že tradičné stretnutie umelecky nadaných zrakovo postihnutých im pomáha začleniť sa do spoločnosti, pohybovať sa na javisku a prezentovať sa ako osobnosti. V neposlednom rade ide aj o zmapovanie toho, čo na Slovensku nevidiaci ľudia robia ako hobby.

Prehliadky sa zúčastňujú jednotlivci, dvojice, hudobné skupiny a súbory, pričom sóloví interpreti alebo aspoň jeden člen dua či súboru majú preukázateľné poškodenie zraku.

Dnes sa učastníci prehliadky venovali skúškam a zajtra ich v sečovskom Mestskom kultúrnom strediku čakajú koncerty ľudovej a populárnej piesne pre verejnosť, pričom vybraní nevidiaci muzikanti vystúpia na piatkovom večernom galakoncerte.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk