magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Počet ochorení na vírusovú meningitídu sa na Zemplíne zvýšil
@ Aktuálne -> Región      Sep 29 2004 - 09:28 GMT
Michalovce (TASR) - Dovedna 33 prípadov ochorení na vírusovú meningitídu evidujú k utorku zdravotníci v okresoch Michalovce a Sobrance. Je to o 12 prípadov viac než v polovici septembra.
Prvé prípady spomínaného ochorenia zaznamenali v tejto časti Zemplína 12. augusta tohto roka. "Je to vlastne zápal mozgových blán spôsobený doposiaľ neznámym, nešpecifikovaným vírusom. Klinický obraz, ktorý je charakterizovaný teplotami, resp. horúčkami do 39 stupňov, bolesťami hlavy, zvracaním a bolesťami brucha, doplnený o príznak meningiálny, bol zatiaľ bez výraznejších komplikácií," uviedla dnes pre TASR pre Košický kraj Janka Stašková. Dodala, že ochorenia sa vyskytujú roztrúsené v obciach okresov, čo neznamená epidemický výskyt.

"Zatiaľ sa nám nepodarilo objasniť prípadnú epidemiologickú súvislosť," konštatovala Stašková. Keďže virologické vyšetrenia v porovnaní v bakteriologickými sú zdåhavejšie, výsledky testov budú podľa Staškovej známe pravdepodobne už v októbri.

Krajská epidemiologička však upozorňuje na potrebu dodržiavania hygieny rúk a celkovej osobnej hygieny obyvateľov spomínaných okresov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk